Likvidácie skladu! Zľavy 35 - 77 %! Končí o

Môj stromček.sk - Prémiová kvalita od jednotky na trhu K Vianociam dnes neodmysliteľne patrí stromčeky. N

K Vianociam dnes neodmysliteľne patrí stromčeky. N

K Vianociam neodmysliteľne patria niektoré zvyky a tradície. Pečenie cukroví, spievanie kolied, rozprávky v televízii a balení darčekov. To sú len niektoré z aktivít, ktoré nám vianočné sviatky asociujú. Typickými vianočnými predmety a dekoráciami sú potom sviečky, hviezdy, vetvičky, vločky, ale hlavne vianočný stromček. Dnes už je pre nás stromček symbolom Vianoc. Málokto však vie, že v Česku stromček nemá dlhú tradíciu.

Tradícia prišla z Nemecka

Tradícia zdobenia stromčeka, tak ako ju poznáme dnes, k nám prišla z Nemecka. Rozširovať sa začala až v 19. storočia, u nás najskôr v mestách a až potom na vidieku, kde až do prvej svetovej vojny prevažovali v domácnostiach iba zdobené vetvičky. Ľudia si zhotovovali smreky či jedličky a zdobili ich perníkom a hlavne ovocím, mandľami i hrozienkami. Neskôr začali na stromečcích rozsvecovať sviečky.

Už v 19. storočia sa na vianočných trhoch začali tiež predávať umelé vianočné stromčeky z Nemecka. Tie boli napríklad vyrezané z kartónu alebo tenkých dosiek. V tej dobe však boli v obľube stromčeky živé. Umelé vianočné stromčeky sa ale postupne stávali populárnejšími.

Trhy ponúkali i umelé stromčeky

A niet divu. Zdokonalili sa materiály, technológia výroby i samotné návrhy umelých stromčekov. A tak dnes umelý vianočný stromček verne kopíruje svoju živú predlohu a pôsobí veľmi naturalisticky. Na trhu sú k dostaniu umelé vianočné jedľa i borovice, zaobstarať si môžete tiež umelý vianočný smrek.

Umelý vianočný stromček má ešte jednu veľkú výhodu, ktorou je jeho cena. Umelé vianočné stromčeky totiž vydrží navždy. A tak si stačí dobre vybrať kvalitné a pre vás ten najkrajší stromček a každý rok meniť len jeho zdobenia.

Ponuka je bohatá

Náš obchod mujstromecek.cz do svojej ponuky vyberá iba umelé vianočné stromčeky prvotriednej kvality, ktoré sú vyrobené tak, aby svojim vlastníkom dlho slúžili, ale zároveň aj tak, aby plnili svoju najdôležitejšie, teda estetickú funkciu. Z našej bohatej ponuky si len stačí vybrať. Niekoho zaujme umelá vianočné jedľa, iný preferuje umelú vianočné borovicu a populárny je tiež umelý vianočný smrek.

NOVINKY NA EMAIL

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)

Staň sa fanúšikom

NASLEDUJ NÁS