Likvidácie skladu! Zľavy 35 - 77 %! Končí o

Môj stromček.sk - Prémiová kvalita od jednotky na trhu Rady k pečeniu na Vianoce

Rady k pečeniu na Vianoce

Kedy začať s pečením, aby boli koláčiky na Štedrý deň najchutnejšie? Každý druh potrebuje svoj čas a preto jednotlivé typy pečiva pripravujeme postupne, aby boli najlepšie práve okolo Štedrého dňa. Prvé prípravy začínajú už asi tri týždne pred Štedrým dňom. Začíname s medovníčkami, vanilkovými rohlíčkami, medvedími labkami a cukrovinkami z kokosu. O týždeň neskôr pečieme linecké pečivo zo svetlého i tmavého cesta, ktoré nepotrebuje na správne uležanie tak dlhý čas. Týždeň pred Vianocami pripravujeme marokánky, nepečené kúsky, vyrábame polevy a náplne a cukrovinky z bielkového cesta (pusinky apod.). Deň pred Sťedrým dňom potom pečieme vianočky a priamo na Štedrý deň jablkovú štrúdľu.

Jednoduché a rýchle čokoládové dekorácie

Škrabkou na zemiaky môžeme z čokolády vytvoriť hoblinky. Ak chceme hobliny väčšie, rozpustíme si čokoládu, necháme ju stuhnúť na rovnej hladkej doske a zoškrabávaním povrchu potom škrabkou vytvárame široké hobliny. Inakší tvar získame, ak rozpustenú čokoládu necháme stiecť na pečiaci papier a vyrábame z nej rôzne tvary, napríklad špirály. Vrstva čokolády by ale nemala byť príliš silná. Papier potom na 15 minút vložíme do mrazáku. Stuhnutú čokoládovú dekoráciu potom môžeme použiť na ozdobenie torty alebo zmrzlinového pohára.

Ani omrvinka nazmar

Zúžitkovať môžeme aj kúsky pečiva, ktoré nám zvýšili. Nasypeme ich do mixéru, pridáme marmeládu, šľahačku rum alebo iný destilát (čím viac, tým šťavnatejšia bude hmota), dobre rozmixujeme, vytvarujeme malé guličky, napichneme ich na špáradlá, namáčame ich do čokoládovej polevy a ukladáme do papierových košíčkov.

Zdobenie stromčeku

Vianočným pečivom sa kedysi zdobili aj vianočné stromčeky. Maškrty ako napríklad medovníčky mali deti veľmi rady. Dnes je už možné zohnať čokoládové vianočné ozdoby akými sú napríklad snehové vločky, zvončeky, mašličky či mince. Na stromček ale stále môžeme zavesiť aj naše vlastné cukrovinky - nechajte deti, aby si ozdobili svoje vlastné medovníčky a potom nimi ovešali vianočný stromček.

NOVINKY NA EMAIL

O zľavách a výpredajoch informujeme e-mailom.
Pre odberateľov pripravujeme aj rôzne výhody;)

Staň sa fanúšikom

NASLEDUJ NÁS